UHF contest 2017

UHF contest – jeden z posledních závodů této sezóny byl pojat pouze symbolicky.

Na kopci se sešli Vlasta OK1UXH a Míša OK1VM. Na novém příhradovém stožárku, který je připevněn na fasádě budovy, byla naistalována anténa 38 el. a dále zařízení FT 847 s PA 80W.  Během závodu se vysílalo v sobotu 2,5 hodiny a v neděli cca 4 hodiny. Výsledek 54 QSO a 10 192bodů. Pro příště budeme muset anténu trochu zvednout, možná, že ji nainstalujeme i na nový stožár, který je právě ve výstavbě !!!!

Budujeme samonosný 20m stožár. Vykopaná jáma pro patku byla zaplavena spodní vodou, takže Vlasta vyčerpával vodu celý den, abychom byli schopni stožár usadit do vodorovné polohy a nechat zalít betonem. Dnes můžeme říct, že se vše s úspěchem povedlo J

Mimo to všechno, bylo v noci navázáno i několik hezkých QSOs na 2m provozem EME s výkonem pouhých 250W. Další nové zjištění: na anténě 4x11el. upadl jeden prvek a antény 4x 7el., které bývaly krásně pod sebou, už nejsou L Do A1 contestu máme co opravovat.

V operátorce byla nainstalována nová kamna a při závodě hřála výborně. Možná až příliš. Strop je nízký, proto je zapotřebí přijmout určitá opatření, aby nám neshořelo dřevěné obložení J.

Máme tedy měsíc do dalšího (posledního) závodu v tomto roce. Je třeba zmobilizovat síly, abychom odjeli A1 závod v plné síle.

celek

ANT 38el 70cm

Misa

Fotky najdete v kronice

Mapu QSOs najdete zde