Amatéři_závody

2016 IARU - VHF. contest - Den rekordů VKV

den rekordu 2016

Právě proběhl dlouho očekávaný závod VHF contest. Naše přípravy byly nemalé :-)

Sešli jsme se v pátek na kopci a postavili volenský magirus s 4x10el. anténama. Zapojení jsme nechali až na ráno, protože večer byl ve znamení společenské zábavy. Ta se povedla ve finále lépe než výsledek ze závodu. :-)

Ráno jsme vše propojovali a nastavovali tak dlouho, že 1 minutu před závodem se dalo říci, že jsme připraveni na závod :-)

Naše vybavení na závod bylo tentokrát 4x11.el, 4x7el. a 4x10el. Bohužel jsme měli problémy s našimi PA a proto z toho byli nakonec výkony 750W, 450W a cca 100W. Začátek závodu sice jakž - takž, ale naše BECO každou chvilku hlásilo chybu a tak jsme ubírali a ubírali.

Během závodu proběhlo pár návštěv, dokonce i 3 mladí operátoři z Geissingu v čele s Jankem DO3OA (všem bylo 16 let).

FOTO si můžete prohlédnout ve fotoalbu FOTO VS Cínovec (OK1JAX)

Číst dál...

Polní den VKV 2016

Uplynulý týden byl ve znamení závodu na VKV Polního dne 2016. Naše přípravy a úsilí směřovalo k tomuto závodu. Během jara jsme zbudovali pod střechou novou operátorku pro pásmo 2m. Zateplili ji a obložili. Zřídili jsme zcela nově systém antén 4x7el. na betonovém sloupu vedle budovy a museli jsme pro správný chod stanice udělat pár nových ovládacích krabiček, kdy jsme oddělili TX a RX cesty - sequencer (OK1IPS), switch na 12V a 24V (OK1IPS), přepínač RX antén (OK1VM) a krabice k anténám spolu s koaxiálními relé a LNA-čky (OK1UXH). Po tom všem jsme byli všichni v očekávání, jakpak se nám povede v závodě.

20160701 181727

Číst dál...

2015 Marconi Memorial Contest VHF

První víkend v listopadu bývá ve znamení VKV závodu A1 - Marconi Memorial Contestu. Sice ho jezdíváme, ale tentokrát jsme se domluvili s "boys z DL0STO", že jej nepojedeme na oplátku, že oni nepojedou Polní den a Den rekordů.

Neskutečně se rušíme, bo naše antény jsou v přímé viditelnosti cca 2km od sebe.

No nic, řekli jsme si a věnovali jsme se ušlechtilejším věcem:

1/ Při závodě jsme se zaměřili na poslech a analýzu jednotlivých antén a vybavení. Škoda, že v A1 contestu není kategorie SWL, možná bychom ji vyhráli. :-)

2/ Udělali jsme pár užitečných věcí: pořezali dřevo, postavili regály, uklidili a protože bylo nádherné počasí, tak se podařilo i vylézt na střechu a spravit některé eternitové tašky, kudy zatékalo.

3/ Vypili pár "veselých kalíšků" a naplánovali věci na příští rok - BOJTE SE !!!! :-)

4

Číst dál...

2016 1.subregionální závod na VKV

Uplynulý víkend 5.3.-6.3.2016 byl ve znamení 1.subregionálního závodu na VKV. Většina operátorů se hezky v teple věnovala na KV zamerickému závodu ARRL SSB, ale Davida OK1DTP a Míšu OK1VM (s Lexou) neodradilo zimní počasí a vydali se na Cínovec, aby se zúčastnili tohoto závodu.

Michal odjel pár QSOs na těch "svých ultra skrčených vlnách" :-) a David se věnoval "dvoumetru". Jeho vybavení : IC9100,PA 1kW a 8 el.YAGI.

Výsledek: 367 QSO, 93 449 bodů

 3

Reportáž od OK1VM : ZDE

Číst dál...

2015 IARU - 1.reg - VHF Contest

O víkendu 5.9.-6.9.2015 jsme ve složení OK1IPS, OK1DTP, OK1JAX, OK1VM a OK1AXA odjeli závod VKV Den rekordů na 2m. Výsledek byl zcela idendický jako při 2.subregionálu VKV a jenom trochu horší než minulý rok.

Je vidět, že anténní systémy a vybavení nám již další zlepšení nepřinesou, proto bude nanejvýš vhodné zamyslet se a do příštího roku posílit :-)

 IGP5210u kopie

MAPA QSOs

Číst dál...

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2018  Hrad Doubravka - Radioklub OK1KPU   globbers joomla template